| Competition | 1993 East Asian Games |
|---|---|
| Venue |
Shanghai
|
| Held | — |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 2 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Liu Ning bodyweight: 98.75 kg |
157.5 | |||
| 🥈 | Nobumitsu Nishimoto bodyweight: 96.45 kg |
155.0 | |||
| 🥉 | Lu Weiqi bodyweight: 97.80 kg |
155.0 |