| Competition | 1987 Asian Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Ageo
|
| Held | — |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 2 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Lee Yung-Kun bodyweight: 82.30 kg |
192.5 | |||
| 🥈 | Saleh Khadim bodyweight: 82.35 kg |
187.5 | |||
| 🥉 | Yeom Dong-Cheol bodyweight: 81.65 kg |
180.0 |