| Competition | 2012 Oceania Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Apia
|
| Held | — |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | Snatch | Clean & Jerk | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Damon Kelly bodyweight: 148.09 kg |
390 | 172 (1) |
218 (1) |
|||
| 🥈 | Itte Detenamo bodyweight: 153.26 kg |
380 | 170 (2) |
210 (2) |
|||
| 🥉 | Daniel Nemani bodyweight: 141.95 kg |
310 | 140 (3) |
170 (3) |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Damon Kelly bodyweight: 148.09 kg |
172 | ||
| 2 | Itte Detenamo bodyweight: 153.26 kg |
170 | ||
| 3 | Daniel Nemani bodyweight: 141.95 kg |
140 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Damon Kelly bodyweight: 148.09 kg |
218 | ||
| 2 | Itte Detenamo bodyweight: 153.26 kg |
210 | ||
| 3 | Daniel Nemani bodyweight: 141.95 kg |
170 |