| Competition | 2013 Oceania Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Brisbane
|
| Held | — |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 2 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | Snatch | Clean & Jerk | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Morea Baru bodyweight: 55.95 kg |
222 | 94 (1) |
128 (1) |
|||
| 🥈 | Lou Guinares bodyweight: 55.40 kg |
208 | 89 (2) |
119 (2) |
|||
| 🥉 | Fred Karoho Oala bodyweight: 55.55 kg |
204 | 86 (3) |
118 (3) |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Morea Baru bodyweight: 55.95 kg |
94 | ||
| 2 | Lou Guinares bodyweight: 55.40 kg |
89 | ||
| 3 | Fred Karoho Oala bodyweight: 55.55 kg |
86 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Morea Baru bodyweight: 55.95 kg |
128 | ||
| 2 | Lou Guinares bodyweight: 55.40 kg |
119 | ||
| 3 | Fred Karoho Oala bodyweight: 55.55 kg |
118 |