| Competition | 2013 Oceania Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Brisbane
|
| Held | — |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | Snatch | Clean & Jerk | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | David Katoatau bodyweight: 102.00 kg |
349 | 146 (2) |
203 (1) |
|||
| 🥈 | Andrew Ciancio bodyweight: 98.45 kg |
326 | 147 (1) |
179 (2) |
|||
| 🥉 | Maxwell Dal Santo bodyweight: 99.40 kg |
324 | 145 (3) |
179 (3) |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Andrew Ciancio bodyweight: 98.45 kg |
147 | ||
| 2 | David Katoatau bodyweight: 102.00 kg |
146 | ||
| 3 | Maxwell Dal Santo bodyweight: 99.40 kg |
145 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | David Katoatau bodyweight: 102.00 kg |
203 | ||
| 2 | Andrew Ciancio bodyweight: 98.45 kg |
179 | ||
| 3 | Maxwell Dal Santo bodyweight: 99.40 kg |
179 |