| Competition | 2013 Oceania Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Brisbane
|
| Held | — |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | Snatch | Clean & Jerk | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Dika Toua bodyweight: 52.95 kg |
191 | 84 (1) |
107 (1) |
|||
| 🥈 | Phillipa Hale bodyweight: 51.90 kg |
168 | 72 (3) |
96 (2) |
|||
| 🥉 | Erika Yamasaki bodyweight: 52.95 kg |
168 | 74 (2) |
94 (3) |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Dika Toua bodyweight: 52.95 kg |
84 | ||
| 2 | Erika Yamasaki bodyweight: 52.95 kg |
74 | ||
| 3 | Phillipa Hale bodyweight: 51.90 kg |
72 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Dika Toua bodyweight: 52.95 kg |
107 | ||
| 2 | Phillipa Hale bodyweight: 51.90 kg |
96 | ||
| 3 | Erika Yamasaki bodyweight: 52.95 kg |
94 |