| Competition | 2014 Oceania Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Le Mont-Dore
|
| Held | — |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | Snatch | Clean & Jerk | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | David Katoatau bodyweight: 102.05 kg |
344 | 148 (3) |
196 (1) |
|||
| 🥈 | Stanislav Chalaev bodyweight: 104.05 kg |
336 | 153 (1) |
183 (3) |
|||
| 🥉 | Tovia Opeloge bodyweight: 104.15 kg |
335 | 150 (2) |
185 (2) |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Stanislav Chalaev bodyweight: 104.05 kg |
153 | ||
| 2 | Tovia Opeloge bodyweight: 104.15 kg |
150 | ||
| 3 | David Katoatau bodyweight: 102.05 kg |
148 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | David Katoatau bodyweight: 102.05 kg |
196 | ||
| 2 | Tovia Opeloge bodyweight: 104.15 kg |
185 | ||
| 3 | Stanislav Chalaev bodyweight: 104.05 kg |
183 |