| Competition | 2014 Oceania Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Le Mont-Dore
|
| Held | — |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 2 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | Snatch | Clean & Jerk | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Jenly Tegu Wini bodyweight: 57.40 kg |
183 | 80 (1) |
103 (1) |
|||
| 🥈 | Erika Yamasaki bodyweight: 54.40 kg |
176 | 77 (3) |
99 (2) |
|||
| 🥉 | Socheata Be bodyweight: 54.05 kg |
175 | 78 (2) |
97 (3) |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Jenly Tegu Wini bodyweight: 57.40 kg |
80 | ||
| 2 | Socheata Be bodyweight: 54.05 kg |
78 | ||
| 3 | Erika Yamasaki bodyweight: 54.40 kg |
77 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Jenly Tegu Wini bodyweight: 57.40 kg |
103 | ||
| 2 | Erika Yamasaki bodyweight: 54.40 kg |
99 | ||
| 3 | Socheata Be bodyweight: 54.05 kg |
97 |