| Competition | 2015 Oceania Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Port Moresby
|
| Held | 5 July 2015 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | Snatch | Clean & Jerk | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Morea Baru bodyweight: 61.85 kg |
276 | 121 (1) |
155 (2) |
|||
| 🥈 | Vaipava Ioane bodyweight: 61.92 kg |
271 | 115 (2) |
156 (1) |
|||
| 🥉 | Brown Ramohaka bodyweight: 60.25 kg |
215 | 95 (3) |
120 (3) |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Morea Baru bodyweight: 61.85 kg |
121 | ||
| 2 | Vaipava Ioane bodyweight: 61.92 kg |
115 | ||
| 3 | Brown Ramohaka bodyweight: 60.25 kg |
95 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Vaipava Ioane bodyweight: 61.92 kg |
156 | ||
| 2 | Morea Baru bodyweight: 61.85 kg |
155 | ||
| 3 | Brown Ramohaka bodyweight: 60.25 kg |
120 |