| Competition | 2015 Oceania Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Port Moresby
|
| Held | 6 July 2015 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | Snatch | Clean & Jerk | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Manuel Minginfel bodyweight: 68.87 kg |
276 | 120 (1) |
156 (2) |
|||
| 🥈 | Patrick Pasia bodyweight: 68.31 kg |
268 | 116 (2) |
152 (4) |
|||
| 🥉 | Tevita Tawai bodyweight: 68.63 kg |
267 | 110 (6) |
157 (1) |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Manuel Minginfel bodyweight: 68.87 kg |
120 | ||
| 2 | Patrick Pasia bodyweight: 68.31 kg |
116 | ||
| 6 | Tevita Tawai bodyweight: 68.63 kg |
110 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Tevita Tawai bodyweight: 68.63 kg |
157 | ||
| 2 | Manuel Minginfel bodyweight: 68.87 kg |
156 | ||
| 4 | Patrick Pasia bodyweight: 68.31 kg |
152 |