| Competition | 2015 Oceania Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Port Moresby
|
| Held | 8 July 2015 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | Snatch | Clean & Jerk | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Ele Opeloge bodyweight: 134.26 kg |
244 | 113 (1) |
131 (1) |
|||
| 🥈 | Tracey Lambrechs bodyweight: 106.90 kg |
223 | 98 (2) |
125 (2) |
|||
| 🥉 | Luisa Peters bodyweight: 99.97 kg |
207 | 94 (3) |
113 (3) |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Ele Opeloge bodyweight: 134.26 kg |
113 | ||
| 2 | Tracey Lambrechs bodyweight: 106.90 kg |
98 | ||
| 3 | Luisa Peters bodyweight: 99.97 kg |
94 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Ele Opeloge bodyweight: 134.26 kg |
131 | ||
| 2 | Tracey Lambrechs bodyweight: 106.90 kg |
125 | ||
| 3 | Luisa Peters bodyweight: 99.97 kg |
113 |