| Competition | 1995 World Junior Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Warszawa
|
| Held | 15 July 1995 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Yevgeny Shishlyannikov bodyweight: 99.00 kg |
170.0 | |||
| 🥈 | Vacislav Ivanovsky bodyweight: 97.85 kg |
165.0 | |||
| 🥉 | Choi Jong-Geun bodyweight: 96.70 kg |
155.0 |