| Competition | 2003 World Junior Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Hermosillo
|
| Held | 4 June 2003 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Taner Sağır bodyweight: 75.95 kg |
160.0 | |||
| 🥈 | Lu Changliang bodyweight: 76.20 kg |
152.5 | |||
| 🥉 | Gevorg Davtyan bodyweight: 76.50 kg |
152.5 |