| Competition | 2004 World Junior Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Minsk
|
| Held | 26 May 2004 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 2 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Yao Yuewei bodyweight: 68.35 kg |
152.5 | |||
| 🥈 | Lu Xiaojun bodyweight: 68.85 kg |
147.5 | |||
| 🥉 | Mete Binay bodyweight: 68.60 kg |
145.0 |