| Competition | 2006 World Junior Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Hangzhou
|
| Held | 31 May 2006 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 2 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Marina Shainova bodyweight: 58.08 kg |
98 | |||
| 🥈 | Nataliya Kopylova bodyweight: 61.92 kg |
98 | |||
| 🥉 | Esmat Mansur bodyweight: 61.99 kg |
96 |