| Competition | 2009 World Junior Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
București
|
| Held | 16 June 2009 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Qiao Ningbo bodyweight: 61.96 kg |
137 | |||
| 🥈 | Eko Yuli Irawan bodyweight: 61.63 kg |
136 | |||
| 🥉 | Sajad Behrouzi bodyweight: 61.06 kg |
133 |