| Competition | 2009 World Junior Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
București
|
| Held | 18 June 2009 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Kazimir Fitsner bodyweight: 76.90 kg |
179 | |||
| 🥈 | Nizar Sarhan bodyweight: 76.37 kg |
178 | |||
| 🥉 | Viktor Kharchenko bodyweight: 75.33 kg |
177 |