| Competition | 2012 World Junior Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Antigua Guatemala
|
| Held | 16 May 2012 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Yegor Klimonov bodyweight: 91.10 kg |
215 | |||
| 🥈 | Saeid Mohammadpour bodyweight: 93.52 kg |
215 | |||
| 🥉 | Zhassulan Kydyrbayev bodyweight: 92.00 kg |
198 |