| Competition | 2014 World Junior Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Kazan
|
| Held | 28 June 2014 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Jarosław Samoraj bodyweight: 98.79 kg |
208 | |||
| 🥈 | Rychard Kuruski bodyweight: 104.90 kg |
201 | |||
| 🥉 | Georgy Kuptsov bodyweight: 94.50 kg |
200 |