| Competition | 2013 European Junior Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Tallin
|
| Held | 22 September 2013 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Eduard Sadykov bodyweight: 55.95 kg |
110 | |||
| 🥈 | Todor Chenkov bodyweight: 55.95 kg |
110 | |||
| 🥉 | Dominik Kozłowski bodyweight: 55.75 kg |
108 |