| Competition | 2013 European Junior Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Tallin
|
| Held | 26 September 2013 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Marina Kaneva bodyweight: 64.15 kg |
93 | |||
| 🥈 | Ecaterina Tretiacova bodyweight: 68.50 kg |
90 | |||
| 🥉 | Milena Kruczyńska bodyweight: 68.60 kg |
88 |