| Competition | 2014 European Junior Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Limassol
|
| Held | — |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Georgy Kuptsov bodyweight: 93.35 kg |
385 | |||
| 🥈 | Dadash Dadashbayli bodyweight: 92.95 kg |
360 | |||
| 🥉 | Volodymyr Hoza bodyweight: 93.65 kg |
358 |