| Competition | 1998 World Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Lahti
|
| Held | 11 November 1998 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Kuo Ping-Chun bodyweight: 57.00 kg |
115.0 | |||
| 🥈 | Maryse Turcotte bodyweight: 57.04 kg |
115.0 | |||
| 🥉 | Song Zhijuan bodyweight: 57.62 kg |
115.0 |