| Competition | 1998 World Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Lahti
|
| Held | 12 November 1998 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Chen Jui-Lien bodyweight: 61.79 kg |
102.5 | |||
| 🥈 | Valentina Popova bodyweight: 62.50 kg |
100.0 | |||
| 🥉 | Shi Lihua bodyweight: 62.31 kg |
97.5 |