| Competition | 1999 World Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Peiraias
|
| Held | 24 November 1999 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Sun Tianni bodyweight: 67.80 kg |
142.5 | * | ||
| 🥈 | Irina Kasimova bodyweight: 68.92 kg |
130.0 | |||
| 🥉 | Milena Trendafilova bodyweight: 66.99 kg |
127.5 |