| Competition | 2013 World Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Wrocław
|
| Held | 23 October 2013 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Liao Hui bodyweight: 68.52 kg |
160 | |||
| 🥈 | Oleg Chen bodyweight: 68.81 kg |
160 | |||
| 🥉 | Kim Myong-Hyok bodyweight: 68.85 kg |
152 |