| Competition | 2015 Pacific Games |
|---|---|
| Venue |
Port Moresby
|
| Held | 5 July 2015 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Morea Baru bodyweight: 61.85 kg |
276 | |||
| 🥈 | Vaipava Ioane bodyweight: 61.92 kg |
271 | |||
| 🥉 | Brown Ramohaka bodyweight: 60.25 kg |
215 |