| Competition | 2015 Pacific Games |
|---|---|
| Venue |
Port Moresby
|
| Held | 5 July 2015 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Erika Yamasaki bodyweight: 52.74 kg |
82 | |||
| 🥈 | Mary Lifu bodyweight: 52.75 kg |
63 | |||
| 🥉 | Kimberly Taguacta bodyweight: 51.47 kg |
62 |