| Competition | 2015 Pacific Games |
|---|---|
| Venue |
Port Moresby
|
| Held | 7 July 2015 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Guba Hale Mea bodyweight: 68.77 kg |
188 | |||
| 🥈 | Vanessa Lui bodyweight: 68.45 kg |
187 | |||
| 🥉 | Ruth Anderson-Horrell bodyweight: 64.95 kg |
176 |