| Competition | 2009 European U23 Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Władysławowo
|
| Held | — |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Ghenadie Dudoglo bodyweight: 55.62 kg |
109 | |||
| 🥈 | Gökhan Kılıç bodyweight: 55.52 kg |
107 | |||
| 🥉 | Oleg Laptev bodyweight: 55.90 kg |
104 |