| Competition | 2013 European U23 Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Tallinn
|
| Held | 25 – 27 September 2013 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 2 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Yegor Klimonov bodyweight: 92.85 kg |
210 | |||
| 🥈 | Dmitry Molodtsov bodyweight: 93.45 kg |
200 | |||
| 🥉 | Leho Pent bodyweight: 93.80 kg |
196 |