| Competition | 2013 European U23 Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Tallinn
|
| Held | 28 September 2013 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Magomed Abuyev bodyweight: 145.20 kg |
410 | |||
| 🥈 | Hayk Hakobyan bodyweight: 126.00 kg |
393 | |||
| 🥉 | Krzysztof Klicki bodyweight: 170.60 kg |
385 |