| Competition | 2015 European U23 Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Klaipėda
|
| Held | 9 October 2015 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Leysan Makhiyanova bodyweight: 74.95 kg |
235 | |||
| 🥈 | Gintarė Bražaitė bodyweight: 73.80 kg |
210 | |||
| 🥉 | Assiya İpek bodyweight: 69.20 kg |
203 |