| Competition | 2016 European U23 Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Eilat
|
| Held | 9 December 2016 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 2 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Artyom Okulov bodyweight: 84.98 kg |
162 | |||
| 🥈 | Ihor Konotop bodyweight: 84.90 kg |
160 | |||
| 🥉 | Volodymyr Bolharyn bodyweight: 84.32 kg |
158 |