| Competition | 2009 South-East Asian Games (SEA Games) |
|---|---|
| Venue |
Vientiane
|
| Held | 12 December 2009 |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Nguyễn Thị Phương Loan bodyweight: 67.58 kg |
226 | |||
| 🥈 | Sinta Darmariani bodyweight: 68.62 kg |
218 | |||
| 🥉 | Yar Thet Pan bodyweight: 68.30 kg |
205 |