| Competition | 2014 European U23 Weightlifting Championships |
|---|---|
| Venue |
Limassol
|
| Held | — |
| Status | Medal |
| Competitors | 3 |
| Countries | 3 |
| Pos | Athlete(s) | Country | Mark | ||
|---|---|---|---|---|---|
| 🥇 | Nataliya Khlyostkina bodyweight: 61.85 kg |
108 | |||
| 🥈 | Irene Martínez bodyweight: 61.95 kg |
91 | |||
| 🥉 | Sabine Kusterer bodyweight: 62.00 kg |
89 |